Szczotkowanie ciała na sucho – najlepszy sposób na cellulit i gładką skórę.
W czasach, kiedy większość z nas włączając się (chcąc nie chcąc) w akcję #zostańwdomu, pozostaje w swoich domach. Przychodzą dni, kiedy po prostu nie wiemy co ze sobą począć. Ile można czytać książek i oglądać filmów, prawda? Brakuje starych nawyków, korzystania z usług ulubionej kosmetyczki czy fryzjerki.
Ale można spojrzeć na to wszystko z zupełnie innej strony. Pomyśl, ile razy miałaś zamiar przetestować konkretny kosmetyk, czy też zrobić sobie wieczór dla samej siebie z maseczką na twarzy?
Może to właśnie jest ten czas, kiedy warto się zatrzymać i zrealizować to, co się ciągle odkładało. Z myślą o tym, chciałam Ci napisać parę słów o szczotkowaniu ciała na sucho. Rewelacyjna metoda, która jest znakomitym pogromcą cellulitu.
Czym dokładnie jest ta metoda i jak ją wykonywać?
Szczotkowanie ciała na sucho, to technika masażu pochodząca z Azji. Regularnie wykonywany, pozwala uzyskać efekt w postaci gładkiej skóry oraz redukcji cellulitu. Masaż powinien przede wszystkim sprawiać przyjemność i być formą relaksu. Dlatego też, nacisk szczotki na ciało, powinnaś dostosować do siebie.
Ruchy szczotką należy wykonywać spokojnie zaczynając od dołu ciała i kierując się ku górze. Masaż zaczynamy od stóp, przesuwamy się posuwistymi, długimi ruchami kolejno na łydki i uda. Ruchu powinny być pionowe, wykonywane od dołu do góry, jakbyś się czesała. Masując uda czy pośladki, szczotkę możesz dociskać trochę mocniej, aby osiągnąć lepsze efekty. Brzuch masuj delikatnymi ruchami. Szczególnie subtelna bądź w okolicach biustu, gdyż skóra na piersiach jest bardzo delikatna, możesz je masować okrężnymi ruchami. Masaż pleców ułatwi Ci szczotka z uchwytem, warto też poprosić partnera o pomoc. A może też będzie chciał skorzystać z masażu? :)
Pierwsze próby szczotkowania mogą być nieprzyjemne, jednak nie warto się zniechęcać, bo pierwszą różnicę widać już po tygodniu regularnych masaży. Piszą regularnie, mam na myśli 10 minut dziennie. Taki krótki rytuał, który warto włączyć do codziennej pielęgnacji.
Zalety
Jeżeli myślisz, że nie przekonam Cię do takiej formy masażu, to przeczytaj jakie zalety się z nim wiążą.
Po pierwsze detoks.
Szczotkowanie ciała na sucho przyczynia się nie tylko do pozbycia toksyn, ale także wzmacnia Twój układ odpornościowy. Zastanawiasz się zapewne w jaki sposób? Szczotkowanie ciała na sucho, pobudza krążenie, a tym samym kanały limfatyczne, odpowiedzialne za oczyszczanie organizmu.
Po drugie wygładzanie i ujędrnienie.
Działa to jak peeling. Złuszcza martwy naskórek, skóra staje się napięta i lepiej „wchłania” balsamy czy kremy. Zmienia się przez to jej wygląd, co da się zauważyć gołym okiem skóra staje się niesamowicie gładka! Mogę także dodać, że przeciwdziała to wrastaniu w skórę włosków po depilacji.
Po trzecie redukcja cellulitu.
Szczotkowanie pobudza krążenie, dzięki czemu skóra jest bardziej elastyczna. Ma to także wpływ na widoczność rozstępów.
Po czwarte relaks.
Cóż wprawia w lepszy relaks niż świadomość poprawy wyglądu własnego ciała?
Początkowo masaż szczotką był dla mnie mało przyjemny, ale już podczas trzeciego razu zmieniło się to i zaczęłam odczuwać ulgę na skórze. Mogę uznać, że skora się zahartowała, a co ważne odzyskała blask! To niesamowite, że już po trzecim dniu złuszczyłam martwy naskórek, skóra mnie nie swędzi i czuje, że teraz wreszcie zaczęła czerpać to co najlepsze z olejowania. Wreszcie jest w pełni nawilżona. Choć początkowo Tobie również może się to wydawać mało przyjemne, z czasem nie będziesz umiała zrezygnować z takiego masażu! A kiedy zobaczysz pierwsze efekty, przyznasz jak ja, że było warto.Poza tym takie szczotkowanie ciała dodaje energii, rozluźnia mięśnie, pozwala po postu odetchnąć.
Czy są jakieś wady wykonywania takiego masażu?
Jeżeli zastanawiasz się czy taka metoda na poprawę wyglądu skóry jest dla Ciebie, bo obawiasz się, że możesz znaleźć się w grupie osób, które jednak powinny trzymać się od tego z daleka, to mogę Cię uspokoić. Jedyne przeciwwskazania do szczotkowania ciała na sucho, to uszkodzenia skóry – otwarte rany, podrażnienia, stany zapalne skóry czy żylaki. Jeżeli dotyczy to Ciebie, warto więc poczekać, aż rany się zagoją i uporasz się z podrażnieniami czy stanem zapalnym.
Jaką szczotkę wybrać i jak o nią dbać?
Przede wszystkim należy sprawdzić budowę szczotki – czy jej kształt jest dostosowany do dłoni i czy zawiera specjalny pasek, który ułatwi jej utrzymanie podczas masażu. Bez tego, możesz szybko się zniechęcić, gdyż stanie się to po prostu niewygodne.
Poza tym warto także zwrócić uwagę na włosie. Lepiej sprawdzi się to naturalne niż syntetyczne, które może powodować podrażnienia skóry.
Co do pielęgnacji samej szczotki – powinnaś raz w tygodniu umyć ją ciepłą wodą z mydłem i pozostawić do wyschnięcia.
Czy do pielęgnacji warto włączyć kosmetyki?
Tak! Po szczotkowaniu warto nałożyć oleje np. ze słodkiego migdała albo konopny. Dodatkowo można też włączyć balsam nawilżający aby osiągnąć efekt WOW.